Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi Diş Çekimi

Cerrahi diş çekimi, dişin çekilmesinin daha zor veya karmaşık olduğu durumlarda uygulanan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem genellikle çene kemiğindeki bir dişin çekilmesi gerektiğinde veya dişin kökünün kırılmış veya çürümüş olduğu durumlarda gereklidir.

Cerrahi diş çekimi sırasında, diş eti kesilerek veya kaldırılarak diş köküne erişilir. Diş kökü daha sonra özel bir alet kullanılarak kırılır ve çıkarılır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır, bu nedenle hasta genellikle ağrı hissetmez.

Cerrahi diş çekimi sonrasında, diş eti birkaç dikişle kapatılır ve ağrı ve şişlik gibi belirtiler birkaç gün boyunca devam edebilir. Hekimin önerileri doğrultusunda ağrı kesiciler veya anti-enflamatuar ilaçlar kullanılabilir ve hastanın yemek yeme ve diğer aktivitelerine belirli bir süre kısıtlama getirilebilir.

Cerrahi diş çekimi, dişlerin çekilmesi gerektiği durumlarda önemli bir tedavi seçeneğidir. Ancak bu işlemin gerekliliği, her zaman diş hekimi tarafından belirlenmelidir. Diş hekimi, dişlerinizin durumunu inceleyerek size uygun tedavi seçeneklerini önerir ve cerrahi diş çekimi gerekiyorsa, size işlem süreci ve sonrasıyla ilgili detaylı bilgi verir.

Eğer siz de diş ağrısı, diş çürümesi veya diğer diş problemleri yaşıyorsanız, diş hekimimize başvurarak size uygun tedavi seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler; Okmeydanı Cerrahi Diş Çekimi, Örnektepe Cerrahi Diş Çekimi, Kasımpaşa Cerrahi Diş Çekimi, Çağlayan Cerrahi Diş Çekimi, Şişli Cerrahi Diş Çekimi, Eyüp Cerrahi Diş Çekimi, Alibeyköy Cerrahi Diş Çekimi, Beyoğlu Cerrahi Diş Çekimi, Mecidiyeköy Cerrahi Diş Çekimi, İstanbul Cerrahi Diş Çekimi

Randevu Alınız